Stypendium dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych przyznawane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Przekazujemy informację o przyznawaniu przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy stypendiów dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Programu Stypendialnego dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce.  Informuję, że:

1) o świadczenie finansowe wypłacane w ramach wyżej wymienionego Programu ubiegać się mogą zameldowani na stałe w Bydgoszczy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, publicznych i niepublicznych z siedzibą w Bydgoszczy, którzy zdali egzamin maturalny w roku składania wniosku,

2) warunkiem koniecznym do ubiegania się o stypendium jest zdany egzamin maturalny z matematyki w roku zdania matury na poziomie rozszerzonym   z wynikiem, co najmniej 60 % pkt oraz podjęcie w Bydgoszczy studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych lub niepublicznych, na kierunkach informatyka, informatyka stosowana, mechatronika, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria materiałowa, budownictwo, fizyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechaniczna inżynieria tworzyw, wzornictwo, architektura i urbanistyka, energetyka, elektrotechnika, transport.

 Tryb i zasady udzielania stypendiów dla absolwentów szkół ponadgminazjalnych regulują uchwały:

-  Uchwała Nr LVIII/1224/14 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 28 maja 2014 r. w sprawie zasad i trybu udzielania stypendiów absolwentom szkół ponadgimnazjalnych w ramach Programu Stypendialnego dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce. Uchwała jest zamieszczona pod adresem www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/1224_tcm30-175113.pdf     

-  Uchwała Nr XIII/218/15 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 24 czerwca 2015r. zmieniająca uchwałę w sprawie zasad i trybu udzielania stypendiów absolwentom szkół ponadgimnazjalnych w ramach Programu Stypendialnego dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce. Uchwała jest zamieszczona pod adresem www.bip.um.bydgoszcz.pl/binary/218_tcm30-205891.pdfRekrutacja do liceum

30 czerwca 2017r. o godz. 12:00 zostaną wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych do II Liceum Ogólnokształcącego.Odbiór świadectw dojrzałości

Świadectwa dojrzałości będą wydawane 30 czerwca 2017r. od godziny 9.30 w gabinecie wicedyrektoraKlasa Partnerska z firmą ATOS - Spotkanie informacyjne 21 czerwca

Zapraszamy na godz.17:00 do AULI

Informacje dotyczące klasy zamieszczone są w lewym panelu w zakładce LICEUM - OFERTA EDUKACYJNA.

Aktualne informacje również na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/2lobydgoszcz oraz na stronie internetowej  firmy Atos w zakładce kariera http://pl.atos.net/pl-pl/home/kariera/wspolpraca-ze-szkolami-srednimi.htmlWYNIKI KONKURSU NA EKO LAPBOOK

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie realizowanym w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego „Razem dla klimatu” nagrody powędrują do uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

I miejsce

Julia Antoniewicz (klasa 4a)

Oskar Kłos, Sebastian Hibner, Aleksander Hibner (klasa 5d)

II miejsce

Zofia Koszel (klasa 4)

Zuzanna Sobczak, Anna Anhalt (klasa 5d)

Patryk Łuczak (klasa 5a)

III miejsce

Roksana Stranz (klasa 5d)

Evy Hoefsmit, Oliwia Wonsewicz (klasa 5d)

Wyróżnienie

Wiktor Kaczmarek, Kacper Zytkiewicz (klasa 4b)

Oliwia Rybarczyk, Kamila Kornowska (klasa 4a)Wyniki konkursu na Eko-Grę

Z przyjemnością informujemy, że w Konkursie na Eko-Grę realizowanym w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego „Razem dla Klimatu” przyznano następujące miejsca:

Kategoria – GIMNAZJA

I miejsce – ex equo – Eko-gra: Gimnazjum nr 15 (kl. 3a) oraz Eko-pojemniki: Gimnazjum nr 46 (kl. Ig)

II miejsce – ex-equo – Eko-memory: Gimnazjum nr 52 (kl. 3g) oraz Ekoland: Gimnazjum nr 15 (kl. 3a)

III miejsce – ex-equo – Eko-Przygoda: Gimnazjum nr 15 (kl. 3a) oraz Eko-Gra (kostka w listki, pionki z ciasta): Gimnazjum nr 15 (kl. 3a)

Wyróżnienie – Ekowyścigi: Gimnazjum nr 52 (kl. 1b) oraz Tropem  ekologii: Gimnazjum nr 52 (kl. 3a) oraz Eko-Gra : Gimnazjum nr 46 (klasa 1g)

Kategoria – LICEA

I miejsce – Eko-Gra: Liceum Ogólnokształcące nr 2 (klasa 2H)

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział! Gry przedstawiają wysoką wartość merytoryczną, są kreatywne, pomysłowe oraz estetycznie wykonane!Klasa partnerska

Zachęcamy do przeczytania artykułu dotyczącego klasy partnerskiej z Firmą Atos smiley

http://pl.atos.net/pl-pl/home/o-firmie/news/press-release/2017/pr-2017-04-28.html

 Powodzenia !!!

Drodzy Maturzyści trzymamy za Was kciuki,
życzymy Wam by zadania maturalne nie sprawiały Wam  żadnych trudności,
głowy do góry i z odwagą podejmujcie wyzwania egzaminacyjne :)Uroczystość wręczenia świadectw

Najstarsi uczniowie naszej szkoły dołączą dziś do zacnego grona Absolwentów Kopernika. Uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły odbędzie się w Auli UTP o godz.17:00.GRATULACJE

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 3c zdali pisemą części certyfikatu z języka niemieckiego DSD II smiley 
Na wyniki czekali od listopada. Część ustną zdalli pomyślnie już w styczniu smiley
Dla nich to duży sukces, życzymy kolejnych już niebawem na egzaminie maturalnym yesSukces Zespołu Pierwszej Pomocy

24.04.2017r. gimnazjalny Zespół Pierwszej Pomocy wziął udział w pierwszym etapie konkursu "Działam bezpiecznie". Dziewczęta: Zuzia, Julia i Ania doskonale rozwiązały test składający się z 67 pytań i zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki 10.06smileyKolejny sukces:))

Uczeń naszej szkoły Tadeusz Wendt uzyskał tytuł finalisty XLIII Olimpiady Geograficznej. Serdecznie gratulujemy!I kolejny sukces :) Gratulacje :)

DWÓJKA W NAJLEPSZEJ SZÓSTCE W WOJEWÓDZTWIE!
Drużyna koszykarzy z "Kopernika" po zdobyciu wicemistrzostwa Bydgoszczy brała dziś udział w ćwierćfinałach mistrzostw wojewódzkich. W pierwszym bardzo zaciętym meczu nasi koledzy po dogrywce pokonali przeciwników z Technikum Leśnego w Tucholi. W kolejnym starciu z Zespołem Szkół w Bielicach nie dali rywalom żadnych szans i pewnie przypieczętowali awans do najlepszej szóstki szkół średnich w województwie kujawsko-pomorskim.
Skład drużyny:
Nr 4 - Adam Kaszewski (kapitan, klasa 3B)
Nr 5 - Tomasz Stawowski (klasa 2D)
Nr 6 - Jędrzej Rynkowski (klasa 3B)
Nr 7 - Piotr Stachowiak (klasa 3A)
Nr 8 - Tymoteusz Łubkowski (klasa 2A)
Nr 9 - Szymon Łukomski (klasa 3A)
Nr 10 - Marek Nowicki (klasa 2D)
Nr 12 - Michał Ostrowski (klasa 3A)
Nr 13 - Wojciech Przewozik (klasa 3A)
Nr 14 - Jakub Kunicki (klasa 2A)
Nr 16 - Michał Przybylski (klasa 1A)Kolejny sukces :)

W dniu  dzisiejszym Edyta Hejmann i Tadeusz Wendt z 2d zostali finalistami ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o rodzinie.
Oprócz nagród rzeczowych otrzymali również indeks na studia Nauki o Rodzinie.
Gratulujemy !!!Firma HOLKAP sp. z.o.o dla naszych gimnazjalistów :)

POJEMNIKI NA KANAPKI MAMY, FOLIOWYCH WORKÓW WIĘCEJ NIE UŻYWAMY
W myśl tego hasła w minionym tygodniu wszyscy gimnazjaliści naszej szkoły otrzymali kolorowe i praktyczne pojemniki na kanapki. Pojemniki ufundowała bydgoska firma HOLKAP sp. z.o.o, której bardzo dziękujemy! 
Działanie wpisuje się w realizowany przez naszą szkołę grant ekologiczny „Razem dla klimatu”Kolejny sukces :)

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Karolina Grzelska (kl.2f) i Kacper Buńkowski (kl.1f) w sobotę 25 lutego wzięli udział w etapie wojewódzkim Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w J.Angielskim (International Public Speaking Competition) i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu tego konkursu.
Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowej wypowiedzi nawiązującej do ogólnego tematu tegorocznego konkursu: "Peace is not an absence of war". Zarówno Karolina, jak i Kacper okazali się wspaniałymi mówcami. Gratulujemy serdecznie i trzymamy za nich kciuki podczas finału ogólnopolskiego!Witamy ponownie!

Witamy na naszej nowej stronie internetowej.

 

Mamy nadzieję, że jej nowa odsłona przypadnie Wam do gustu i odnajdziecie na niej wszystko, co będzie Wam potrzebne!